RpgTime
Sitemize hoşgeldiniz.Sitemizde 5 adet evren vardır.Bleach-Shaman King-aruto-One piece ve Avatar.İçlerinden birine kayıt olabilirsiniz,1 tane istemiyorsanız en fazla 3 tanesine kayıt olabilirsiniz.

Adminlerimiz sizin tüm sorularınıza yardımcı olacaktır,üye olup istediğiniz evrende rp yapabilirsiniz.

Üye sayısını arttırmamıza yardımcı olursanız daha çok aktiviteler olacaktır.

Sitemizde eğlenmenizi diliyorum.Herhangi bir sorununuz olursa,oynadığınız evrenin adminine başvurunuz.
RpgTime
Sitemize hoşgeldiniz.Sitemizde 5 adet evren vardır.Bleach-Shaman King-aruto-One piece ve Avatar.İçlerinden birine kayıt olabilirsiniz,1 tane istemiyorsanız en fazla 3 tanesine kayıt olabilirsiniz.

Adminlerimiz sizin tüm sorularınıza yardımcı olacaktır,üye olup istediğiniz evrende rp yapabilirsiniz.

Üye sayısını arttırmamıza yardımcı olursanız daha çok aktiviteler olacaktır.

Sitemizde eğlenmenizi diliyorum.Herhangi bir sorununuz olursa,oynadığınız evrenin adminine başvurunuz.
RpgTime
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RpgTime

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Yeni başlayanlar için

5 posters
YazarMesaj
Naruto
Naruto Admin
Naruto Admin
Naruto

Kişi sayfası
Güç:
Yeni başlayanlar için  Left_bar_bleue100/100Yeni başlayanlar için  Empty_bar_bleue  (100/100)

Yeni başlayanlar için  Empty
MesajKonu: Yeni başlayanlar için    Yeni başlayanlar için  Icon_minitimePaz Eyl. 12, 2010 9:18 pm

[color=green] Evet.Burada Naruto oynamak isteyen fakat rp hakkında hiçbir fikri olmayanlar rp öğrenebilecekler.Rp nedir?Rp herhangi bir olayın veya takip edilen bir dizinin,internet sitesi üzerinden,sanki o dizide varmışçasına,fakat o dizideki olaylar üzerinden değilde,farklı olaylar türeterek kelimelere alınmasıdır.Aslında rp yapmak eğlencelidir fakat çoğu kişi bunun eğlencesini bulamaz.Örnek bir rp sunuyorum.

''yatağından kalkıyordu.Gözlerini hafifçe açtı vede aniden esnemeye başladı,bu gün önemli bir gündü,yüzünde sırıtma belirdi ve yorganını üzerinden atıp ayağa kalktı''

Burada betimleme yapmıştım.Betimleme,çoğumuzun bildiği gibi olayı gözümüzde canladırmaya yarayan''gözlerini hafifçe açtı,yatağı üzerinden attı'' gibi ayrıntılı açıklamalardır.Bunlar rp'nin güzelliğinde en önemli rolü oynayanlardır.Bunlar olmazsa rp'de olmaz.Şimdi size sunacağım,kötü bir rp'dir.

]''Uyandı.İçinde mutlu bir his vardı.Güldü ve yatağından kaltı.dişlerini fırçalayacaktı''

Yatağından kalktı olayı da betimlemeye benzer fakat son derece basit bir kelimedir.Betimleme yapmak için rp'lerinizde''nasıl,neden'' sorularınızın cevapları olacaktır.Nasıl yatağından kalktı:yorganını üzerinden atarak,nasıl gözlerini açtı,hafifçe,neden güldü,bu gün önemli bir gün olduğu için.Bu betimlemedir ve rp'nin okunaklı olmasını sağlar.

Rp'lerde ben veya o ile yazmak:Bu gerçekten konuşulan bir konudur ve başımada geldi.Rp'lerde:

''Doğruca merdivenlerden indim,her basamağa basışımda tahtadan gıcırtı çıkıyordu ve buda beni sinir ediyordu''

Bu ben ile yazmaktır.Yani olaya 1. tekil şahız ile bakmak.

''Doğruca merdivenlerden indi,her basamağa basışında bir gıcırtı çıkıyordu ve bu da onu(Burada genellikle karakterinizin adını kullanınız) çok rahatsız ediyordu.''

Bu ise o ile yazmaktır.Yani olaya 3. tekil şahız ile bakmak.

Ben şahsen o ile kullanmayı seçerim.sanki siz karakterinizi uzaktan inceliyormuş gibi.Benim gözüme daha hoş geliyor.

Renk kullanımı,rp'lerin olmazsa olmazıdır.

Gerçekten önemli bir nokta,renk kullanımı çok önemlidir,bazı yerlerde renk yüzünden okunması zor olan rp'lere hiç puan vermezler.Burada da öyle.En azından Naruto'da.Yani,alanı koyu olan siteye,açık mavi renkte yazı gider,ama alanı bu site gibi olan yerlere açık renkler olmaz.Koyu renkli yerlerde de koyu renkli yazı olmaz.

Sizce şu rp'mi daha iyi

Dişlerini ağzını kanata kanata fırçalamıştı.Gözleri baygın baygın,kahvaltısını yemeye başladı.Uzun bir gün olacaktı.

yoksa

Dişlerini ağzını kanata kanata fırçalamıştı.Gözleri baygın baygın,kahvaltısını yemeye başladı.Uzun bir gün olacaktı.

bence ve çoğu kişiye göre(Bence ^^) 2.'sidir.

Yazı tipi.Yazı tipi bu kadarda önemli değildir ama renk gibidir.Hoş görünmesini sağlar.Böylece rp'lerinizin değerini arttırmış olursunuz işte.Örnek bir rp

Kahvaltısını bitirdikten sonra heyecanlar dışarıya fırladı,koşarak gidiyordu.Görevden sonra S ranklar ile dolu bir parşömen alıcaktı.Heyecandan önündeki taşı görememişti.Düştü ve beyin kanamasından hayatını kaybetti.

Bu da diğer rp

Kahvaltısını bitirdikten sonra heyecanlar dışarıya fırladı,koşarak gidiyordu.Görevden sonra S ranklar ile dolu bir parşömen alıcaktı.Heyecandan önündeki taşı görememişti.Düştü ve beyin kanamasından hayatını kaybetti

Üstteki daha hoştur tabi

Son olarak rp uzunluğu.Bu sitede ,en azından narutoda rp uzunluğu önemsizdir.rp'lerin güzel olması yeterdir.Fakat rp'lerin 2 veya 3 satır olmaması da lazımdır.en az 6 satır ve güzel olacaktır.İşte size güzel sayılacak bir rp

''yatağından kalkıyordu.Gözlerini hafifçe açtı vede aniden esnemeye başladı,bu gün önemli bir gündü,yüzünde sırıtma belirdi ve yorganını üzerinden atıp ayağa kalktı.Doğruca merdivenlerden indi,her basamağa basışında bir gıcırtı çıkıyordu ve bu da Tushime'yi(Karakterin adı) çok rahatsız ediyordu.Dişlerini ağzını kanata kanata fırçalamıştı.Gözleri baygın baygın,kahvaltısını yemeye başladı.Uzun bir gün olacaktı.Kahvaltısını bitirdikten sonra heyecanlar dışarıya fırladı,koşarak gidiyordu.Görevden sonra S ranklar ile dolu bir parşömen alıcaktı.Heyecandan önündeki taşı görememişti.Düştü ve beyin kanamasından hayatını kaybetti.

Bu kısadır,normalde daha uzun olmalıdır.

Rp bu kadardır işte...Anlamadığınız veya sormak istediğiniz bir şey olursa(rp öğrenme ile ilgili) bu başlık altına yazınız.
Haku Miaka
Taka Lideri
Taka Lideri
Haku Miaka

MesajKonu: Geri: Yeni başlayanlar için    Yeni başlayanlar için  Icon_minitimePaz Eyl. 12, 2010 9:21 pm

Ama şunu söylemeliyim ki,rp'de uzunluğun önemi yoktur.Güzel rp uzun rp değildir.
Naruto
Naruto Admin
Naruto Admin
Naruto

Kişi sayfası
Güç:
Yeni başlayanlar için  Left_bar_bleue100/100Yeni başlayanlar için  Empty_bar_bleue  (100/100)

MesajKonu: Geri: Yeni başlayanlar için    Yeni başlayanlar için  Icon_minitimePtsi Eyl. 13, 2010 11:16 am

ama 2-3 satırlık rp'de olmamalı :s
Haku Miaka
Taka Lideri
Taka Lideri
Haku Miaka

MesajKonu: Geri: Yeni başlayanlar için    Yeni başlayanlar için  Icon_minitimePtsi Eyl. 13, 2010 3:16 pm

Tabi ki Wink
Kotomi Ichinose
Anbu
Anbu
Kotomi Ichinose

Kişi sayfası
Güç:

MesajKonu: Geri: Yeni başlayanlar için    Yeni başlayanlar için  Icon_minitimePtsi Eyl. 13, 2010 3:24 pm

arkadaşın demek istediği öle 50-60 satırlık rpler çok güzel olmuyor diyor bencede o kadarını okumak bir yerden sonra bayıyo Very Happy ama tabikide 2-3 satırlıkta olmaz benim için en ideali 10-25 satır arasıdır ne çok kısa ne çok uzun Wink
Genius_11

Genius_11

MesajKonu: Geri: Yeni başlayanlar için    Yeni başlayanlar için  Icon_minitimeÇarş. Eyl. 15, 2010 9:24 am

İnce Ayrıtısına İnmene Gerek Yoktu Ellerine Sağlık..
Haku Miaka
Taka Lideri
Taka Lideri
Haku Miaka

MesajKonu: Geri: Yeni başlayanlar için    Yeni başlayanlar için  Icon_minitimeÇarş. Eyl. 15, 2010 1:09 pm

Gerçi ben başka sitelerde,Jounin olmak için 300 satır rp yazdım ama gayetde güzel oldu Very Happy
Uchiha Shisui

Uchiha Shisui

Kişi sayfası
Güç:

MesajKonu: Geri: Yeni başlayanlar için    Yeni başlayanlar için  Icon_minitimeC.tesi Eyl. 29, 2012 7:04 pm

Ehehe Ben yeni başladım daha
https://www.facebook.com

Yeni başlayanlar için
1 sayfadaki 1 sayfası